همه ما تو ذهن مون مدیر یا رئیسی داریم که در بالا فهرست بدترین مدیران دنیا قرار میگیره، اما چی باعث شده این تصورِ بد درباره اونا تو ذهن ما به وجود بیاد؟ جالبه بدونین ویژگیای شخصیتیِ خاصی وجود دارن که در تموم مدیرانِ بد دیده می شن. یکی از این ویژگیا اینه که اونا هیچوقت خود رو مدیر بدی نمی دونن، بلکه تصور می کنن همیشه کارای خود رو خوب انجام میدن و مدیر خوبی به حساب می رن. به شما پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب رو واقعی بخونین و اگه ویژگیای مدیران بد رو در خود شناسایی کردین، اونو اصلاح کنین.

۲۵ ویژگی مشترک بدترین مدیران دنیا آموزشی

ویژگیای مشترک بدترین مدیران دنیا

۱. رابطه برقرار نمی کنن

یکی از موارد بسیار بدی که ممکنه در محیط کار وجود داشته باشه، اینه که رئیس، رابطه خوبی با کارمندان برقرار نکنه. اگه اینجور ویژگی ای در شما هست، باید اونو ترک کنین و تاحدامکان با کارمندان خود رو راست تر و بازتر رفتار کنین.

۲. دچار غرور هستن

این یکی از خصوصیات وحشتناک مدیران بده. افرادی با این تیپ شخصیتی، تموم فکرشون اینه که اثر کار بقیه بر خود رو سبک سنگین کنن یا همیشه به این فکر کنن که موفقیت یا شکست بقیه چه تأثیری روی اونا داره. اما به خاطر داشته باشین در کار تیمی، هیچ خودبینی ای وجود نداره و این قانون واسه مدیران هم صدق می کنه.

۳. وسواس بیش ازحد به خرج میدن

بعضی مدیران تمایل دارن جزئی ترین کار کارمندان خود رو هم کنترل کنن. اگه نمی تونین به اندازه کافی به تیم خود استقلال عمل بدین، پس بهتره اصلا تیم تشکیل ندین.

۴. بین کارمندان فرق قائل می شن

شاید به عنوان مدیر یک مجموعه با بعضی کارمندان خود روابط بهتر و صمیمی تری داشته باشین، اما باید این صمیمیت و توجهِ بیش ازحد به اونا منحصر به خارج محیط کار باشه، چراکه لازمه در فضای داخلی محیط کار با همه به مساوات رفتار کنین.

۵. از کارمندان شون انتظاراتی نامشخص دارن

اگه مدیری نداند که از کارمندش چه می خواد، کارمندان اون چه جوری می تونن انتظارات اونو برآورده کنن؟

۶. از ترس به عنوان دلیلی انگیزشی استفاده می کنن

اگه هدف شما از مدیریت، اینه که از عامل ترس واسه حرکت تیم به جلو استفاده کنین و کارمندان از شما بترسند، باید بگیم که راه رو اشتباه می روید، چراکه استفاده از این اسلاح واسه جلو بردن کار تیمی، نه اخلاقیه و نه درست.

۷. زود عصبانی می شن

اینکه افراد در شرایط خاصی بی حوصله یا ناراحت می شن، طبیعیه، اما مورد غیرطبیعی اینه که بی جهت از تن صدای بلند خود واسه بروز ناراحتی شون در محیط کار استفاده کنن.

۸. قادر به تصمیم گیری نیستن

۲۵ ویژگی مشترک بدترین مدیران دنیا آموزشی

به عنوان رهبر تیم، یکی از وظایف اصلی شما اینه که در شرایط سخت بتونین تصمیمات مهم بگیرین. اگه مدیری نتونه حتی واسه ناهار تصمیمی بگیره، بهتره این حرفه رو آزاد کنه و دیگر به مدیریت فکر هم نکنه.

۹. در موفقیتایی که نقش زیادی در اون نداشتن، سهم بزرگی واسه خود قائل می شن

حتما تا حالا مواردی پیش اومده که کاری رو شما انجام داده باشین، اما رئیس تون اونو به نام خود ثبت کرده باشه. این کار حس خوبی در کارمندان به وجود نمی آورد. این کار رو هیچوقت نباید تکرار کرد.

۱۰. تیم رو به خاطر شکستا سرزنش می کنه

این مورد دقیقا نقطه مقابل مدیرانیه که به خاطر کارکرد خوب تیم، به اونا پاداش میدن. مدیران سرزنشگر، در شکستا همه رو مقصر میدونن جز خودشون.

۱۱. از چاپلوسی خوش شون میاد

افرادی که چاپلوسی می کنن، تموم وقت خود رو صرف این کار می کنن تا بلکه پیش مدیر، خوب جلوه کنن. دلیلش اینه که اونا میدونن رئیس از تعریف و تملق خوشش میاد. مدیر خوب، علایق کارمندان به خود رو در قلب خود لمس می کنه و نه از راه زبون.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۴ فوت کوزه گریِ موفقیت در کسب و کار از نظر جیمز کالینز

۱۲. هیچوقت عذرخواهی نمی کنن یا مسئولیت اشتباهات رو قبول نمی کنن

مدیر خوب، مسئولیت خطای خود رو همیشه قبول می کنه، ولی مدیر وحشتناک، هیچوقت زیر بار اینجور کاری نمی ره.

۱۳. در برابر تغییر مقاومت می کنن

مدیرانی که هیچوقت در برابر تغییرات روی خوش نشون نمی دن، با تفکرات بسته خود باعث شکست تیم می شن.

۱۴. کارمندان رو درک نمی کنن

شاید زمانی پیش اومده باشه که رئیس شما بدون توجه به دستاوردهای شما حتی یک تشکر خشک وخالی هم از شما نکرده باشه. این مسئله واسه کار گروهی سمه، چراکه باعث تضعیف روحیه ی افراد می شه.

۱۵. در ایجاد انگیزه در تیم ضعیف ان

این سبک از مدیران به دنبال استفاده ی بهینه و بازدهی حداکثری از کارکنان خود نیستن.

۱۶. وقتی کارای زیادی واسه انجام هست، از دسترس خارج می شن

این دسته از مدیران بیشتر در کافهای دور دفتر مشغول چای خوردن ان و از بیرون به مدیریت کارمندان می پرازن. وقتی به حضور این مدیران واسه انجام کارای جور واجور نیازه، به طور مرموزی غیب می شن.

۱۷. با بروز مشکلات، از دسترس خارج می شن

ویژگی شخصیتی این دسته از افراد، اینه که همیشه میگن نمی خوان درمورد مشکل چیزی ؛ چیزی که می خوان یشنوند، راه حله و بس. این مدیران وقتی کارمندان شون با مشکل روبه رو می شن، در دسترس نیستن که مشکل رو حل کنن.

۱۸. دید محدودی دارن

وقتی مدیری دید محدودی داشته باشه، تیم هم، راه درستی رو پیش نمی گیره و این موضوع ممکنه اعضای تیم رو خسته کنه.

۱۹. به چیزی که میگن، اعتقادی ندارن

بعضی مدیران پیشه شما از شما تعریف می کنن، اما در قلب شون نظر دیگری درباره شما دارن. هیچوقت نمی تونین به این مدیران اعتماد کنین.

۲۰. انتظارات غیرواقعی دارن

اینکه از کارمندان انتظارات مشخصی داشته باشیم، خیلی خوبه، اما انتظارات غیرواقعی و دست نیافتنی فقط کارمندان رو مأیوس می کنه. مدیرِ خوب، فرق بین انتظارات مطلوب و انتظارات شدنی رو می دونه.

۲۱. تنها روی کار تمرکز می کنن

این مدیران معنی تعادل بین کار و زندگی رو درست متوجه نشده ان. اونا تنها کار پای لپ تاپ رو بلدند و خارج از محیط کار هیچ رابطه خاصی با کارمندان خود ندارن.

۲۲. به کم کاری اعضای تیم اهمیت نمی دن

به جرئت میشه گفت مدیرانی که کم کاری در تیم رو با وساطت ندیده می گیرن، در گروه بدترین مدیران جهان قرار دارن. اگه یکی از اعضای تیم با کم کاری خود باعث شه بقیه ی تیم فشار بیشتری تحمل کنن، به روشنی نشونه که این موضوع باعث ایجاد نفرت در روحیه ی اعضای تیم نسبت بهش فرد می شه [و مدیر نباید اجازه اینجور اتفاقی رو بده].

۲۳. دو به هم زن ان

افرادی که همیشه در گروه ها و تیمای کاری مشغول راه انداختن دعوا بین بقیه ان، به درد مدیریت نمی خورند، چراکه کارشون دوبه هم زنیه و از اون لذت می برن. اینجور افرادی نمی تونن مدیران شایسته ای باشن.

۲۴. همیشه به کارمندان شون پوزخند میزنن

۲۵ ویژگی مشترک بدترین مدیران دنیا آموزشی

وای به حال کارمندانی که با نظر مدیران خود هم باور نباشن. مدیران بد در این مواقع کارمندان رو واسه موارد جزئی هم جریمه می کنن.

۲۵. کارمندان رو تحقیر و تمسخر می کنن

مدیران بد بیشتر در جمع، کارمندان خود رو تحقیر می کنن و اونو با این عنوان توجیه می کنن که تحقیر کارمندان در جمع، شگردی انگیزشیه.

جلسات کاری رو تبدیل به وسیله موفقیت خود کنین


۳

دسته‌ها: آموزشی