طبق آمار اعلام شده از سایت CareerBuilder.com مدیران مسئولِ استخدام، به طور متوسط ۷۵ رزومه واسه هر موقعیت شغلی دریافت می کنن. پس اونا واسه بررسی دقیق همه رزومها وقت ندارن و به طور متوسط ۶ ثانیه زمان واسه بررسی ساده صرف می کنندتا ببینن رزومه ارزش بررسی و دقت بیشتر رو داره یا نه. اگه می خواین در بررسی ساده، رزومه ی شما تایید شه نباید این ۲۹ مورد رو در رزومه بیارین.

١. هدف از ارسال رزومه

وقتی شما خواستهِ استخدام دارین، نشونه که در جستجوی شغل هستین. مگه اینکه در موقعیت خاصی باشین، مثل زمانی که به کلی می خواید زمینه فعالیت خود رو تغییر بدین، که در این صورت ارائه شرحی کوتاه، می تونه به درد بخور باشه.

٢. بیان تجربیات کاری نامربوط

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

ممکنه شما آشپز فوق العاده ای باشین و در زمان دبیرستان در یک رستوران کار کرده باشین، اما وقتی در حال تنظیم رزومه هستین باید از اشاره این موارد پرهیز کنین، مگه اینکه شغلی که براش خواسته میدید به آشپزی در رابطه باشه. آلیسا گیلبرد (Alyssa Gelbard) متخصص مشاغل و بنیانگذار شرکت مشاوره ی شغلی Résumé Strategists می گه: سوابق شغلی گذشته ممکنه مستقیما به شغلِ موردِ خواستهِ فعلی مربوط نباشن اما نشون دهنده ی جنبه های دیگری مثل توانایی یا مهارتی عمیق باشن که به شغلِ فعلی مربوطه. پس تنها مواردی رو به رزومه ی خود اضافه کنین که مهارتای مربوط بهش در شغلِ موردِ خواستهِ فعلی قابل کاربرد باشه.

٣. موارد شخصی

لزومی نداره مواردی چون وضعیت تاهل، تمایل مذهبی و کد ملی خود رو در رزومه بیارین. این موارد در گذشته اجباری بودن اما حالا لزومی نداره این موارد رو در رزومه وارد کنین.

۴. سرگرمیای تون

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

واسه کسی اهمیتی نداره که شما چه جوری خودتون رو سرگرم می کنین. اگه این سرگرمیا به شغل درخواستی مربوط نیس، وارد کردن اون در رزومه تنها اتلاف وقته.

۵. دروغای روشن

در یک نظرسنجی از ۲۰۰۰ نفر از مدیران استخدام خواسته شد که اشتباهات به یادماندنی افراد در رزومها رو بگن و دروغای افراد یکی از مواردی بود که اکثرا بهش اشاره کردن. یک نفر ادعا کرده بود که مدیر عامل قبلی شرکتی بوده که الان واسه استخدام در اون، رزومه داده، دیگری گفته بود که برنده ی جایزه ی نوبل شده و یکی دیگر گفته بود در دانشکده ای درس خونده که اصلا وجودِ خارجی نداشت.

رزماری هافنر (Rosemary Haefner) مسئول منابع انسانی در یک موسسه ی کاریابی، می گه: «این دروغا سعیایی گمراه کننده واسه جبران ضعفای افراد هستن و به دلیل نداشتن ویژگیایِ کیفیِ لازم واسه شغل درخواستی بیان می شن.» خواهندگان به جای این کار باید روی مهارتایی که دارن تمرکز کنن.

اما هافنر باور داره مدیران استخدام بخشنده تر از اون چیزی هستن که خواهندگان فکر می کنن. در یک نظرسنجی از کارفرمایان، ۴۲ درصد از اونا گفتن اگه یک خواسته کننده، تنها سه ویژگی از پنج ویژگی کلیدی مدِ نظرشون رو داشته باشه، اونو استخدام می کنن.

۶. سن

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

کارترین جوئل (Catherine Jewell) نویسنده ی کتاب «رزومه ی جدید، شغل جدید» می گه: اگه نمی خواهید در یک موقعیت شغلی به دلیل سن تون مورد بی عدالتی قرار بگیرین، می تونین تاریخ فارغ التحصیلی خود رو از رزومه حذف کنین.

٧. توضیحات اضافی

به گفته جِی.تی اُدانل (J.T. O’Donnell)، یک متخصص مشاغل، کم کردن حاشیه های صفحه به حدی که بتونین همه چیز رو در یک صفحه جای بدین، یک اشتباه محضه.

به پیشنهاد ی این متخصص، در رزومه باید از فضای خالی زیاد و حاشیه ی عریض استفاده شه.

٨. اوقات غیرکاری

گیلبرد پیشنهاد می کنه لزومی نداره در رزومه تون راجبه سفرهایی که رفته اید یا تشکیل خونواده بنویسین، شاید در بعضی کشورها این عادی باشه اما به نظر کار جالبی نیس.

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

٩. مشخصات افرادی که شما رو تایید کنن

اگه کارفرما بخواد درمورد شما از کسی سوال بپرسد، خودش از شما می خواد مشخصات اونا رو بگید. اون وقت شما فرصت دارین که به اونا آگاهی بدین که کارفرمای آینده تون با اونا تماس خواهد گرفت. با نوشتن این سطر در رزومه، فقط فضای رزومه تون رو به هدر دادین.

۱۰. فرمت نامناسب

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

آماندا آگوستین (Amanda Augustine) یک متخصص مشاغل مدیریتی باور داره، فرمت رزومه درست به اندازه محتوای اون مهمه . طبق نظر اون، بهترین فرمت واسه رزومه فرمتیه که مسئول استخدام بتونه خیلی راحت رزومه رو بخونه و ویژگیای مهم و اهداف شغلی رو تشخیص بده. وقتی یک فرمت رو انتخاب کردین باید تا پایان رزومه از همون فرمت استفاده کنین، مثلا اگه واسه نوشتن تاریخ از فرمت روز/ ماه/ سال استفاده کردین، همه جا از همین فرمت استفاده کنین.

۱۱. استفاده از ضمایر شخصی

به گفته تینا نیکلای (Tina Nicolai) متخصص مشاغل و موسس یک موسسه ی کاریابی، رزومه نباید شامل کلماتی مثل «من»، «مال من»، «اون»، یا «واسه من» باشه. لزومی نداره از این ضمایر استفاده کنین چون همه میدونن رزومه درباره شما و تجربیات تونه.

۱۲. استفاده از زمان حال واسه بیان شغل قبلی

از زمان حال تنها واسه بیان شغل فعلی استفاده کنین، نباید زمان حال واسه بیان تجارب شغلی گذشته استفاده شه.

۱۳. استفاده از ایمیلای غیررسمی

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

در رزومه از آوردن ایمیلای غیررسمی پرهیز کنین و یک ایمیل رسمیِ جدید واسه خودتون بسازین.

۱۴. واژهای اضافی

به گفته یکی از کارشناسان مشاغل، لزومی نداره که مثلا واژه تلفن یا ایمیل رو در مقابل شماره یا ایمیل خود بنویسیم. چون این موارد مشخص هستن.

۱۵. قرار دادن تیتر، پانویس، جدول یا نمودار

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۲۷ نکته علمی در مورد سلامتی

وقتی شما در رزومه تون از این موارد استفاده کنین، مسئول استخدام از خود می پرسد این شخص واقعا مجبور بوده از این موارد استفاده کنه؟

وقتی رزومه با فرمتی مناسب و خالی از موارد اشاره شده باشه، اعتبار بیشتری داره، از طرفی الان خیلی از شرکتا از سیستمای پیگیری رزومه استفاده می کنن که فرمت نامناسب و استفاده از تیتر و پانویس و جدول و نمودار، این سیستما رو سردرگم می سازه و حتی اگه شما گزینه مناسبی واسه اون موقعیت شغلی باشین، مدیران استخدام راهی واسه تماس با شما ندارن.

۱۶. اطلاعات تماس محل کار فعلی

آمدور ایلای (Amdur Eli) در سایت northjersey می نویسه: این کار نه تنها خطرناک بلکه احمقانه هم هست. واقعا می خواید کارفرمایان با محل کار شما تماس بگیرن؟ اگه با شما تماس گرفتن چیکار می کنین؟ به هر حال کارفرمای فعلی شما می تونه ایمیلا و تماسای تون رو رصد کنه. پس اگه شما نمی خواهید اخراج شید یا به سرقت اطلاعات متهم شید، از درج اطلاعات کار فعلی خود پرهیز کنین.

۱۷. نوشتن نام رئیس

از نوشتن نام رئیس تون در رزومه پرهیز کنین مگه اینکه با تماس گرفتنِ کارفرمای جدید با اون مشکلی نداشته باشین. با اینحال گیلبرد می گه تنها دلیل اشاره نام رئیس در رزومه می تونه این باشه که اون شخص قابل توجهیه و آوردن اسمش اثر زیادی داره.

۱۸. اصطلاحات خاص یک شرکت

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

گیلبرد می گه: «شرکتا واسه چیزایی مثل نرم افزارهای سفارشی، تکنولوژیا و فرآیندهای شون، بیشتر زبون و اصطلاحات خاصی هم دارن که تنها افراد داخل شرکت از اون آگاهی دارن.»

پس از آوردن این اصطلاحات در رزومه پرهیز کنین و اصطلاحات همه گیر استفاده کنین.

۱۹. درج لینک صفحات خود در شبکه های اجتماعی

لینک صفحات شخصی و غیرکاری شما در شبکه های اجتماعی هیچ ارزشی واسه درج در رزومه نداره. به گفته نیکلای، داوطلبانی که فکر می کنن صفحاتِ شخصیِ اونا در شبکه های اجتماعی ارزش درج در رزومه شون رو داره، خود رو در خطر رد شدن در انتخاب استخدام قرار میدن. اما درج صفحاتِ مربوط به کار و کاسبی مثل صفحه لینکدین که شامل سوابق و تجربیاتِ کاری و تخصص شماس، می تونه به درد بخور باشه.

۲۰. درج سوابق کاری بیشتر از ۱۵ سال

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

آگوستین می گه: وقتی سوابق کاریِ بیشتر از ۱۵ سال پیش رو در رزومه تون درج کنین، مدیران استخدام دیگر علاقه ای به دیدن رزومه ی شما ندارن. قدیمی ترین سوابق کاری شما که در رزومه اشاره می کنین باید بیشترین حد تا ۱۵ پارسال باشه. از اشاره تاریخ فارغ التحصیلی و یا مدارکی که بیشتر از ۱۵ سال قدمت دارن، پرهیز کنین.

۲۱. درج حقوقِ دریافتیِ قبلی و حقوق درخواستی

نیکلای می گه: «بعضی افراد میزان حقوق دریافتی شون در زمان دانشجویی رو هم درج می کنن.» این اطلاعات غیرضروریه و درج اون مناسب نیس.

اِمی هووِر (Amy Hoover) رئیس موسسه ی Talent Zoo می گه نباید حقوق درخواستی تون رو در رزومه بیارین، چون این کار غیرحرفه ایه. حقوق مسئله ایه که باید طی فرایند مصاحبه مطرح شه.

۲۲. استفاده از فونتای قدیمی

از فونتای قدیمی استفاده نکنین. به اندازه فونت هم توجه کنین که به آسونی قابل خوندن باشه و خوب و شکیل به نظر برسه.

۲۳. استفاده از فونتای فانتزی

خوندن فونتای فانتزی، شکسته یا غیررسمی معمولا آسون نیس و ممکنه باعث شه مسئول استخدام چیزای کمتری درباره شما بخونه.

۲۴. استفاده از اصطلاحات تکراری و عادی

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

موسسه ی CareerBuilder در یک نظرسنجی از ۲۲۰۱ مدیر استخدام پرسید «چی در رزومهای دریافتی بیشتر از هر چیز باعث دلسردی شما می شه؟»

جواب اونا استفاده از عباراتی مثل «بهترین در نسل خود»، «فعال و زرنگ»، «تفکر خارج از چارچوب»، «هم افزایی» و «مردمی و اهل رفت و اومد» بود. از طرف دیگر، از نظر اونا عباراتی مثل «موفقیت»، «مدیریت»، «حل و فصل» و «راه اندازی» اگه بیشتر از حد استفاده نشن، عبارات مثبت و تاثیرگذاری بودن.

۲۵. دلایل ترک کار قبلی

بعضی از داوطلبان فکر می کنن، اگه دلایل ترک شغل قبلی شون رو بنویسن شانس بیشتری واسه استخدام دارن. اما به گفته تینا نیکلای، این اشتباهه: «اشاره دلایل ترک کار قبلی در رزومه کار درستی نیس و نباید مسائل شرکتای دیگر در رزومه شما وارد شه.» این موارد رو می تونین هنگام مصاحبه بگید.

۲۶. اشاره معدل فارغ التحصیلی

اگه تازگیا فارغ التحصیل شدین و معدل خوبی دارین، اشاره اون در رزومه مناسبه. اما اگه بیشتر از سه سال از فارغ التحصیلی شما میگذره و معدل خوبی هم ندارین، بهتره از اشاره اون پرهیز کنین.

۲۷. گذاشتن عکس در رزومه

قرار دادن عکس در رزومه شاید در آینده به یک روال عادی بدل شه اما الان کار خیلی مناسبی نیس.

۲۸. بیان نظرات خود، به جای واقعیتا

۲۹ موردی که نباید در رزومه بیارین آموزشی

عباراتی مثل «دارای روابط عمومی فوق العاده بالا » یا «بسیار منظم و باانگیزه» رو که نظرات شخصیِ خودتون در مورد خودتونه در رزومه وارد نکنین. چون که اینا نظر شماس و ممکنه با واقعیت فاصله داشته باشن. اینا مواردیه که خودشون پس از ملاقات و مصاحبه مشخص می شن و احتیاجی به درج اونا در رزومه نیس.

۲۹. اشاره تجربیات کاری کوتاه مدت

به گفته گیلبرد از درج تجربیات کاریِ کوتاه مدتِ خود در رزومه پرهیز کنین. لزومی نداره کارایی رو که انجام دادین ولی علاقه ای به اونا نداشتین، بگید.

منبع : businessinsider.com


دسته‌ها: آموزشی