دوست دارین ذهن تون رو جوری تنظیم کنین و بدن تون رو جوری هک کنین که همیشه در حالتی مثبت باشین و روی دور موفقیت بمونین؟ در این مطلب ۳ راز موفقیت در زندگی رو می گیم که شمام می تونین از اونا واسه برنامه ریزی ذهن تون الگو بگیرین تا از همون لحظه ای که از خواب بیدار میشید در حالتی از موفقیت و کامیابی باشین و در طول روز هم، تصمیم گیریاتون طوری باشه که شما رو به طرف خواستهای تون جهت بده.

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

 

یکی از بزرگترین تلهایی که در جامعه ی مدرن هست، اتوپایلت کردن (هدایت خودکار) سُکان زندگیه؛ یعنی مرده ی متحرک بودن و انجام هر کاری که بقیه انجام میدن. بیشتر ما خیلی مشغول واکنش نشون دادن و جواب دادن به دور و بر مون و چیزایی که دور مون روی می ده هستیم. در حالی که باید با توجه به دنیایی که خاص خودمونه دست به عمل بزنیم و مسئول دنیای خود و واقعیت واسه خودمون باشیم. ما فراموش می کنیم که حواس مون به خودمون باشه و اهداف مون رو فراموش می کنیم.

هشیار باشین

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

اگه در تصمیمای روزمره تون آگاه و هشیار باشین، اعمال و رفتارهای مناسب تری دارین که به شما در رسیدن به اهداف تون کمک می کنن. در زندگی هدف داشته باشین، طبق ارزشا و اولویتای تون دست به عمل بزنین و اجازه ندین بقیه به شما بگن چه بکنین یا چه جوری کاری رو انجام بدین.

وقتی شروع می کنین به گرفتن تصمیمای آگاهانه تر، این فکر به سراغ تون میاد که با این کار به هدف تون نزدیک تر میشید یا از اون فاصله خواهید گرفت. دلیل کاری که حالا در حال انجامش هستین چیه؟ به چه دلیل این کتاب رو می خونین؟ کار دیگری ندارین انجام بدین؟ یا همین سایتی که الان مشغول مطالعه اش هستین؛ یک یا چند نکته به درد بخور واسه تون داره تا هوشمندانه اونا رو در زندگی تون بکار ببرین و جوری شرایط تون رو بهتر کنین که در راه دلخواه تون پیش برید؟

اهداف تون چیه؟

– سالم باشین؟ وزن کم کنین؟ اندامی متناسب داشته باشین؟

– به شغل رویایی تون دست پیدا کنین؟ خونه ی رویایی تون رو بخرین؟ زندگی رویایی تون رو داشته باشین؟

– به سرمایه مشخصی دست پیدا کنین؟ تشکیل خونواده بدین؟ زن یا مرد رویاهاتون رو ملاقات کنین؟

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

اگه واقعا می خواید به اهداف و خواستهای تون برسین و اونا رو به واقعیت تبدیل کنین، سه کاره که باید هوشیارانه و محسوس انجام شون بدین.

۱. اهداف خود رو بنویسین.

۲. یک سیستم اعتقادی قوی ایجاد کنین.

۳. روی خودتون سرمایه گذاری کنین.

۱. اهداف تون رو بنویسین

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

یک راز موفقیت در زندگی اینه که اهداف تون رو بنویسین. اولین کاری که صبح انجام میدید، تعیین می کنه که روزتون چیجوری قراره باشه. ذهن تون رو جوری برنامه ریزی کنین که از همون لحظه بیدارشدن در شرایطی قوی و توانا باشه؛ با این روش، شک نداشته باشین یک روز عالی و به درد بخور دارین. حالا چه جوری می تونین اینجور شرایطی رو واسه خودتون بسازین؟ با نوشتن اهداف تون هر روز صبح. وقتی این کار رو کردین، دور مهم ترین هدف تون خط بکشین؛ هدفی که در درازمدت، بیشترین اثر رو در زندگی تون می ذاره. حالا از خودتون بپرسید: «امروز چه کارایی میتونم انجام دهم که همه چیز رو عوض کنه و من رو به این هدفم نزدیک تر کنه؟» تموم کارا و کارایی رو که به ذهن تون می رسه یادداشت کنین، دور دو مورد از مهم ترینای شون رو خط بکشین و شروع کنین. تا زمانی که انجام شون نداده اید متوقف نشید.

این، روش هایی بی آخر موثر و عالیه که همون اول صبح شما رو در شرایطی درست و مطلوب قرار می ده. به جای اینکه صبح، سرگردان و خواب آلود باشین و نیم ساعت طول بکشه تا بیدار و هشیار شید، ذهن تون رو تنظیم می کنین تا پربازده و موفق باشه. یک دلیل خوب دیگر واسه نوشتن اهداف تون اینه که با خوندن شون احساس خوبی دارین؛ جوری اونا رو بنویسین که انگار همین الان به نتیجه رسیدن. با تکرار هر روزه ی این نوشتن و خوندن، خوشفکری و مثبت اندیشی شما تضمین میشه و طبق اهداف تون عمل می کنین. اهدافی که روی کاغذ نیایند، فقط آرزو هستن و بس! قدرت و نیرویی که در نوشتن اهداف مخفی شما رو به طرف دومین شرط لازم واسه موفقیت جهت می ده:

۲. باورهای تون رو قوی کنین

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

یک رمز موفقیت در زندگی اینه که باورهای تون رو قوی کنین. اگه از افراد موفق بپرسید اولین قانون ی کامیابی شون چیه، همه شون خواهند گفت: خودشون و کاری که انجام میدن رو باور دارن و از بیان این باور نمی ترسند. اگه شما خودتون رو قبول نداشته باشین به چه دلیل دیگری قبول تون داشته باشه؟ وقتی بقیه از شما درباره اهداف و خواستهای تون می پرسن، از بیان روشن و قاطع اون نهراسید، شاید هم به اهداف بلندتون بخندن و به دیده تمسخر نگاه تون کنن اما شما با تکیه بر باوری که به خودتون دارین نباید اهمیتی به واکنش اونا بدین. اگه نسبت به خواستهای تون سُست و نامطمئن باشین، تصمیمات متزلزلی خواهید گرفت که شما رو به جایی نمی رساند. خلاف جریان پیش برید و جدا باشین. گذشته از همه اینا، چند نفر در دنیای امروز هستن که واقعا زندگی رویایی شون رو دارن؟ حالا، چند نفر از اینا اگه ازشان بپرسید اهداف شون چیه، با جملاتی مثل «نمی دونم» جواب میدن؟ پس با اراده و مصمم باشین و خودتون رو باور کنین. مردم واسه اینکه شهامت دارین دنبال رویاهاتون برید به شما احترام می ذارن.

زمانی داستانی شنیدم که در مورد مرد جوونی بود که در یک مغازه اجناس ویدیویی کار می کرد. اون هر روز دو مجله با خود به محل کارش می بُرد: یکی مربوط به کارآفرینی بود و دیگری مجله ای بود پُر از تصاویر اتومیبلای پرسرعت و گرانقیمت. رئیسش از اون پرسید که به چه دلیل اون هر روز این مجله ها رو با خود میاره و جواب مرد جوون این بود: «من دارم اتومبیلی رو که قراره بخرم انتخاب می کنم.» واکنش رئیس، مثل بیشتر اونایی بود که ذهنی متوسط دارن: اون داره خودشو خسته می کنه، اون هیچوقت به اینجور اتومبیلی نمی رسه و در آخر نا امید و ناامید میشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۴ قدم واسه حذف اینترنتی در گوگل کروم 

یه مدت بعد، مرد جوون کارش رو در اون مغازه آزاد کرد و به دنبال رویایش رفت. چند سال بعد اون به همین مغازه برگشت تا یک فیلم ویدیویی رو به اونجا برگرداند و سوار همون اتومبیلی بود که در اون مجله انتخابش کرده بود. همون کسائی در اونجا کار می کردن که این جوون در گذشته با اونا همکار بود. حالا می تونین تصور کنین وقتی اونو با همون اتومبیلی دیدند که فکر میکردن هیچوقت صاحبش نمیشه، چه قیافهایی داشتن؟ همه اینا با ایجاد یک سیستم فکری و اعتقادی قوی شروع شد.

اولین قدم واسه رسیدن به رویاها و خواستها اینه که اونا رو باور و تصور کنین. وقتی شما تو ذهن تون ایمان دارین که هم حالا به اهداف تون می رسه، حسی از تحقق و یقین ایجاد می شه. این باور و قطعیت شما رو به طرف اقدام و عمل پیش می بره و وقتی بدونین نتیجه چه هستش، خیلی راحت تر می تونین اقدامات لازم واسه رسیدن بهش نتیجه رو انجام بدین.

شما مطمئن هستین بدنی رو که دوست دارین دارین.

شما مطمئن هستین با خونواده ای که آرزویش رو دارین در خونه ی رویایی تون زندگی می کنین.

شما مطمئن هستین شغلی که دوست دارین رو دارین و سرمایه ای رو که باور دارین لایقش هستین به دست میارید.

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

اگه تصاویر موفقیتاتون رو همیشه تو ذهن تون تکرار و تجسم کنین، راه های عصبی جدیدی در مغزتون ایجاد می کنین. ذهن تون نمیتونه فرق بین واقعیت و چیزی رو که فقط تصوراتی قوی و روشن هستن تشخیص بده. رویاپردازی کنین و اونو باور داشته باشین، تصور کنین هم حالا به خواستهای تون رسیده اید. اگه رویای تون ملکه ی ذهن تون شه، مطمئن میشید که تنها نتیجه و پیشامد ممکن همینه و سعی می کنین راه هایی رو پیدا کنین تا به اتفاق بپیوندد.

قدم بعدی که شما رو به طرف کامیابی و شادی هدایت می کنه اینه که:

۳. روی خودتون سرمایه گذاری کنین

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

از خردمندی پرسیدند بهترین سرمایه گذاری ممکن که کسی می تونه بکنه چیه. جوابش کوتاه، ساده و دلنشین بود: «روی خودت سرمایه گذاری کن.»

نام این خردمند، وارن بافِت (Warren Buffett) است که موفق ترین کارآفرین و سرمایه گذار دنیاه و بنا به گزارش فوربز (Forbes)، سرمایه ای به ارزش ۵۳.۵ میلیارد دلار داره. استخدام مربی شخصی، عضویت در باشگاه ورزشی، تهیه ی غذاهای سالم، خریدن کتاب و پرداخت هزینه های آموزشی ولخرجی نیستن بلکه سرمایه گذاری ان: سرمایه گذاری روی خودتون!

بعضی از کارایی که می تونین واسه سرمایه گذاری روی خودتون انجام بدین:

  • به باشگاه برید و تمرین کنین. تمرین و ورزش باعث ترشح اندروفین شده، به شما احساس فوق العاده ای می ده و راندمان و میزان انرژی تون رو بالا می بره. اگه زمانی رو به ورزش اختصاص بدین از عهده ی انجام کارای روزانه تون بهتر بر خواهید اومد و با چیزایی که زندگی پیش پای تون می ذاره بهتر می تونین کنار بیایید. چهل و پنج تا پنجاه دقیقه وقت، تموم اون چیزیه که احتیاج دارین و بهترین مدت واسه ورزش و تمرین هم همین مقداره.
  • وقتی هنگام برگشتن از محل کار واسه خرید به مغازه می روید از خودتون بپرسید: «چه غذاهایی ذهن و بدنم رو تغذیه و تقویت می کنه تا احساس و کارکرد بهتری داشته باشم؟» با پاسخی که به این سوال میدید شرایط عالی بودن رو واسه خودتون جفت و جور می کنین و هوشمندانه غذاهایی رو برمی گزینید که توانایی ذهنی و جسمی تون رو بالا می برن و تصمیمات بهتری خواهید گرفت.
  • شروع کنین به کتاب خوندن. تقریبا همه کتاب می خرن، اما تعداد کمی واقعا اونا رو کامل می خوندن.
  • تعداد کمی از افراد کتابایی رو که خریده ان می خوندن اما تعداد بسیار کمتری چیزی رو که خونده ان به خاطر می سپارند. فقط خواننده ی کتاب نباشید بلکه واقعا مطالعه اش کنین.
  • دست کم یک ساعت در روز کتاب بخونین. برایان تریسی (Brian Tracy) سخنران انگیزشی می گه: «یک ساعت مطالعه روزانه، در عرض سه سال شما رو در هر زمینه ای که فعالیت دارین، بهترین می کنن؛ در عرض پنج سال تبدیل به یک منبع ملی میشید و در عرض هفت سال می تونین در مورد ی کاری خود یکی از بهترین افراد در دنیا باشین.»
  • هر ایده ای رو که به ذهن تون می رسه یادداشت کنین. هیچوقت خونه رو بدون قلم و کاغذ ترک کنین. معمولا بهترین ایده ها در نامناسب ترین شرایط به ذهن خطور می کنن؛ یادداشت شون کنین. فکر نکنین به یادتون خواهد موند؛ نمی موند! یادداشت کردن ایده و فکر به ذهن تون اجازه می ده ذخیره اش کنه و ایده های بیشتر و بهتری ارائه بده.
  • یک مهارت جدید یاد بگیرین. سعی کنین هر روز یک مهارت جدید یا یک مطلب تازه یاد بگیرین. یک مهارت در روز یعنی ۳۶۵ مهارت جدید در سال. حالا تصور کنین اگه همین امروز شروع کنین، یک سال بعد چه جوری هستین؟
  • واسه دل خودتون کاری انجام بدین. بله، سختکوشی و همت، دلیلی اساسی در موفقیته، اما دست کم یک بار در ماه، تفریح کنین و کاری هیجان انگیز، اصلاح کننده و بی شک انجام بدین که به شما احساس سرحالی و سرزندگی بده؛ خوش بگذرونین و تفریح کنین.
  • آخرین قانون و پیشنهاد ای که واسه تون داریم اینه: ادامه بدین و ادامه بدین!

۳ راز موفقیت در زندگی که هر فردی باید بدونه آموزشی

بعضی وقتا شرایط سخت می شه و راه به نظر طولانی میاد. اما شما باید فقط ادامه بدین و از حرکت نایستید. اهداف تون رو مرور و یادآوری کنین و تجسم شون رو فراموش نکنین، یهو وضعیت تون تغییر می کنن و دوباره در راه درست تون قرار خواهید گرفت؛ راهی که شما رو به تعالی میرسونه. از این سه کلید واسه ایجاد سرنوشت و رسیدن به خواستهای تون استفاده کنین.

فرقی نمی کنه چند سال دارین، اهل کجایید یا حرفه تون چیه؛ همه ما در یک ویژگی مشترکیم: میل به موفقیت. 


دسته‌ها: آموزشی