در این مقاله کوتاه، از زبون یکی از مدیران شرکت گوگل، ۳ راه حل ساده واسه مدیریت زمان آشنا میشیم. اگه دوست دارین بدونین در شرکت معظم گوگل کارا رو چه جوری دسته بندی می کنن، شما رو به خوندن این مقاله دعوت می کنم.

اگه به نظرتون می رسه که بین کار وقت کم میارید، یکی از راه حلا اینه که وقت بزائید! یا شاید هم باید طرز فکرتون درباره بحث زمان رو کمی اصلاح کنین.

آقای جرمیا دیلون (Jeremiah Dillon)، مدیر دپارتمان بازاریابی محصول در Google Apps، طی ایمیلی به اعضای تیمش چند نکته رو گوشزد کرده که رعایت شون موجب افزایش بهره وری در سر کار می ‏شد.

 

تئوری ایشان اینطوریه: اگه زمان کاری تون رو هوشمندانه قاچ قاچ کنین، میتونین کارایی که مثل مورچه از سر و کول لیست در دست احداث تون بالا می رن رو به طرفه العینی تکمیل کنین.

۱. واسه انجام هرکار یک بازه زمانی مشخص مشخص کنین

۳ راه حل ساده واسه مدیریت زمان از زبون یکی از مدیران گوگل آموزشی

دیلون بر این اعتقاده که محل کار می تونه بین دو گروه از آدما تقسیم شه: سازنده ها و مدیرها.

در حالی که روز کاری مدیرها به قاچای نیم ساعت ای تقسیم بندی می شه، زمان کار از نظر سازنده ها نصف روز یا تموم روزه. منظور از سازنده ها کسانیه که متعهدند تا «زمان بسازند»، یا وظایف شون رو در یک محدوده زمانی مشخص در طول روز تکمیل کنن.

جرمیا دیلون به تحقیقی که راجبه ورزش کردن بود، اشاره می ‏کنه. درزمان این تحقیق سه گروه مورد آزمایش قرار گرفتن و از هر سه گروه خواستن تا به ورزش کردن بدن. گروهی که دستورالعمل مشخص تری نسبت به بقیه دریافت کرده بود – روز و ساعت ورزش کردن از قبل براشون مشخص می شد – با میزان تعهد ۹۱ درصدی افرادش به ورزش، موفق ترین گروه تشخیص داده شد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۲۴ بازی رایگان اندروید که محبوبیت زیادی داره

از همین رو، دیلون پیشنهاد می کنه «مدیران هم اگه مثل سازنده ها به زمان نگاه کنن، می تونن بهره وری بیشتری داشته باشن».

۲. برنامه زمان بندی جلسات رو بازبینی کنین

۳ راه حل ساده واسه مدیریت زمان از زبون یکی از مدیران گوگل آموزشی

نگاهی به تقویم جلسات بندازین. شاید بد نباشه بعضی هاشون رو مختصرتر برگزار کرد، یا افراد کمتری رو دعوت کرد. یه سری رو باید در تقویم جابجا کرد و حتی چند تایشان هم لازم نیستن و میشه لغوشان کرد. زمانی که با هزار مکافات ذخیره کردین رو از نو بین کاراتون پخش کنین.

۳. برنامه ریزی خود رو طبق میزان انرژی که در هر روز هفته دارین تنظیم کنین.

۳ راه حل ساده واسه مدیریت زمان از زبون یکی از مدیران گوگل آموزشی

۳ راه حل ساده واسه مدیریت زمان از زبون یکی از مدیران گوگل آموزشی

سعی کنین هر روز سعی تون واسه «زمان سازی» رو بیشتر به طرف صبح بکشونین چون صبحا تیزتر هستین.

کارای لازم تون رو به آخرین ساعاتِ آخر هفته، و بعد از پایان ی جلسه هفتگی نکشونین. از روزهای آخر هفته واسه انرژی گرفتن جهت برنامه ریزی واسه کل هفته در روز شنبه استفاده کنین و مهمترین وظایف کاری تون رو به روزهای شنبه و یکشنبه موکول کنین، یعنی زمانی که انگیزه تون در بالاترین درجه اش قرار داره.

دوشنبها به درد جلسه گذاشتن می خوره و سه شنبها که هیجانتان پایین تر میاد، بهترین موقع واسه برنامه ریزی بلندمدته.

منبع : inc۱

دسته‌ها: آموزشی