یک مدیر بد می تونه یه گروه خوب رو از رسیدن به موفقیت بازدارد و با روش مدیریت درست میشه یک تیم متوسط رو به موفقیتای زیادی رساند. مدیران فرصت خوبی واسه هدایت بقیه دارن. ولی بعضی از مدیران، وظیفه یا مسئولیت خود رو جدینمی گیرن.

 

به عنوان مدیر عامل اجرایی (CEO) سایتِ !Aha فرصت خوبی واسه انتخاب مدیرانی سخت کوش دارم، کسائی که به گروه ما احترام می ذارن و خواهان رشد خود هستن؛ ولی قبلا در این طرف، با مدلایی از مدیریت روبرو شده بودم که با حد مطلوب فاصله زیادی داشتن و کل گروه به خاطر اون زجر می کشیدن.

راستش، این مدیران حتما آدمای بدی نبودن و شاید هیچ وقت فرصت این رو نداشتن که از رهبران بزرگ چیزی یاد بگیرن. با این حال نوع مدیریت ضعیف اونا تاثیری منفی بر بقیه می ذاره و بدیش اینه هنوز این نوع از مدیران وجود دارن و باعث هرج و مرج در محل کار می شن.

۱. سردرگم

۳ روش مدیریتی که گروه رو دیوونه می کنه آموزشی

این مدیر واسه کل گروه یک معماه. همه مشتاق هستن اونو راضی کنن و کارای زیادی واسه نظارت و تایید اون میارن ولی تعداد کمی مورد قبول واقع می شه. مدیر سردرگم از همه می خواد حدس بزنن اون واقعا چه می خواد و باعث ترس و ناامیدی گروه می شه چون اون هیچ وقت راضی نیس. این مسئله اعتماد به نفس گروه رو بررسی می بره.

اگه فکر می کنین یک مدیر سردرگم هستین، شاید نمی دونین چه می خواید و به همین دلیله که نمی تونین ذهن خود رو منظم کنین. واسه تغییر این وضعیت، اول باید تصوری از چیزی که می خواید به دست بیارین داشته باشین. بعد یک راه حل واسه به دست آوردن اون تصور طراحی کنین و اونو با کل گروه در بین بذارین تا همه هدفی رو که می خوان واسه اون کار کنن، بفهمن.

۲. خوشگذران

۳ روش مدیریتی که گروه رو دیوونه می کنه آموزشی

واسه بقیه، هدف مدیر خوشگذران دوری از کار سخت به هر قیمتی و صرف کردن وقت خود تا حد ممکن در خوش گذرانیای شخصیه.اون با خوشحالی به دنبال یک زندگی خوبه، بی اونکه بدونه همه باید سخت کار کنن تا جای خالی اونو پر کنن. هنگامی که اون در دفتر حاضر می شه وقت زیادی رو واسه انجام کار خاصی صرف نمی کنه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۳ نکته کلیدی واسه افرادی که هم می خوان خونه دار شن و هم بچه دار

اگه شما فکر می کنین شخصیت تنبلی دارین، اخلاق کاری قوی ای رو نشون بدین و به گروه خود جوابگو باشین و خواستهای اونا رو پیگیری کنین. همین که اونا ببینن شما سعی زیادی واسه عوض شدن می کنین، از کار کردن کنار شما خوشحال تر می شن.

۳ روش مدیریتی که گروه رو دیوونه می کنه آموزشی

۳. دو پهلو

۳ روش مدیریتی که گروه رو دیوونه می کنه آموزشی

این مدیر مثل آفتاب پرسته و با گفتن حرفایی که طرف مقابل، دلش می خواد مشکلی نداره. این مسئله باعث سر در گمی گروه می شه که باید خود رو با مدلای مختلفی از یک داستان مثل وفق دهند. این مسئله باعث بی اعتمادی و هدفای نامشخص می شه و وقت زیادی صرف بررسی دوباره و توضیح جزئیات به جای انجام کار واقعی می شه.

اگه شما فکر می کنین که به دو پهلو حرف زدن شهره هستین، شاید هنگام انجام دادن اون، متوجه این نمی شین. پس توجه کنین: قبل اینکه حرف بزنین فکر کنین و مطمئن شید که حرفهایتان، طبق تفکراتتانه. شما با صادق بودن احترام بیشتری کسب می کنین تا اینکه به خاطر جلب توجه کسی، یا خود رو در مرکز توجهات قرار دادن، به طور پشت سر هم موضع خود رو عوض کنین.

من فکر نمی کنم کسی برنامه داشته باشه، شهرتش رو با مدیری سخت گیر بودن یا دیوونه کردن مردم به دست بیاره و هیچکی به طور خودکار، از زمانی که به دنیا اومده نمی دانسته چه جوری باید مدیریت کنه. با این حال، همه مدیران مسئولیت دارن تا بهترین کار خود رو واسه گروه شون بکننن.

مدیران موفق با دقت به خود نگاه می کنن تا ببینن چه ایرادهایی دارن تا واسه رفع اونا سعی کنن. پس اگه شما موقعیت مدیریت بقیه رو دارین، این شانس رو از دست ندین تا اثر مثبتی بسازین. من از شما می خوام به ویژگیایی فکر کنین که روش رهبری شما رو تعریف می کنه. از الان نقش خود رو جدی بگیرین و کاری کنین که همه دوست داشته باشن با شما و در کنار شما کار کنن.

به قلم: Brian De Haaff

منبع : inc

جلسات کاری رو تبدیل به وسیله موفقیت خود کنین


۳

دسته‌ها: آموزشی