گوگل امکان کنترل پنجرهای پاپ آپ (Pop-ups) در مرورگر کروم رو به کاربرانش داده که امکان بسیار خوبیه. باز شدن یک پنجره یPop-ups هنگام کار با مرورگر، تجربه ناخوشایندیه و یک مشکل تلقی می شه. خوشبختانه ترفندهایی ساده و سریعی هست که بتونیم این مزاحم رو حذف کنیم. این مقاله رو بخونین تا با ۴ قدم واسه حذف اینترنتی در گوگل کروم آشنا شید.

 

١. انتخاب منوی تنظیمات ( settings)

۴ قدم واسه حذف اینترنتی در گوگل کروم  آموزشی

٢. کلیک روی لینک تنظیمات پیشرفته (Advanced Settings)

۴ قدم واسه حذف اینترنتی در گوگل کروم  آموزشی

٣. کلیک روی دکمه تنظیمات محتوا (Content Settings)

۴ قدم واسه حذف اینترنتی در گوگل کروم  آموزشی

۴. گزینه do not allow در قسمت تنظیمات Pop-ups رو انتخاب و دکمه Done رو بزنین.

۴ قدم واسه حذف اینترنتی در گوگل کروم  آموزشی

بررسی لیست سایتای تایید شده

١. مراحل ١ تا ٣ رو طبق دستورالعمل بالا تکرار کنین.

٢. اسکرول رو پایین بکشین تا به قسمت Pop-ups برسین و دکمه مدیریت استثناها (Manage exceptions) رو بزنین.

٣. اگه در پنجره ی بعدی سایتی لیست شده بود، ماوس رو به انتهای طرف راست ببرین تا علامت x ظاهر شه، روی اون کلیک کرده و دکمه Done رو بزنین.

اسکن کردن بدافزارها

١. در گوگل جستجو کنین تا یک آنتی ویروس مثل Malwarebytes رو که یک آنتی بدافزاره، پیدا کنین و اونو نصب کنین. این آنتی ویروس تموم Pop-upا رو متوقف می کنه. چون بعضی از این Pop-upها ممکنه از طرف نرم افزارهایی تولید شده باشن که واسه سیستم شما مشکل بسازن.

٢. سیستم خود رو به طور کامل اسکن کنین. شاید باید در حالت Safe Mode باشین که بتونین این کار رو انجام بدین. اگه با اسکن کردن سیستم چیزی پیدا نکردید، یک یا دو آنتی ویروس دیگر رو هم امتحان کنین تا خیالتان راحت شه. آنتی ویروس Avast هم انتخاب خوبیه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۳ روش افزایش بهره وری کارکنان طبق ساختار مغز

حذف نرم افزارهای عجیب

١. به پنجره ی کنترل پنل برید و وارد قسمت نصب و حذف برنامه ها (Add/Remove Programs) یا Programs and Features شید.

٢. برنامه مورد توجه رو انتخاب کنین و اونو حذف کنین و بعد به دنبال بقیه برنامه های اضافی و عجیب بگردید. ممکنه بعضی برنامه ها رو به عنوان یک بسته نصبی در کنار یک برنامه دیگر نصب کرده باشین، یا یک بازی یا هر چیز دیگری که به نظرتون مناسب نیس رو حذف کنین. یا اگه برنامه ای رو دیدید که فکر می کنین خودتون اونو نصب نکردین رو هم حذف کنین چون ممکنه اون برنامه تولید کننده Pop-up باشه.

نکته: اگه نمی دونین برنامه ای که نصب شده از برنامه های لازم ویندوز هست یا نه، از حذف اون پرهیز کنین چون حذف اون در کارکرد ویندوز مشکل ایجاد می کنه.

برگرفته از : laptopmag

دسته‌ها: آموزشی